Su Tesisatçısı, İstanbul Su Tesisatçısı, Sıhhi Tesisatçı, Acil Tesisatçı, Yakın Tesisatçı

 

Su Tesisatçısı

Konumuzda su tesisatçısı, su tesisatı, tesisatçı, sıhhi tesisatçı, su tesisat tespiti, su tesisat kaçağı, su tesisat tamiri, su tesisat onarımı su tesisatçısı adı altında A’ dan Z’ ye bilgi vermeye çalışacağız.

Su Tesisatçısı Ne İş Yapar?

Öncelikle su tesisatçılığı nedir ne değildir işinin ehli uzman bir su tesisatcısı ne gibi bir donanıma sahip olmalıdır. Su tesisatçısı binalar (iş merkezleri, hastaneler, okullar,  resmi ve özel binalar vb.) temiz su, atık su (pis su) iletilmesi gibi, güneş enerjisi ve çeşitli yakıtlar ile etkin hale gelen ısıtma sistemlerini kuran ve bunların bakımını ve onarımlarını sağlayan kişilere su tesisatçısı denir.  Kısaca su tesisat arızalarının giderilmesi, petek temizleme, tıkanan lavaboların, banyo ve tuvalet pimaşlarının açılması hizmetlerinin  sağlanmasıdır.

Yazımızda su tesisatçısı hakkında A’ dan Z ‘ ye her türlü bilgiye ulaşmanızı sağlamayı amaç edinerek gerekli araştırmalar sonucu bu makaleyi hazırladık.  Faydalı bir makale olacağını düşünüyoruz.

Su Tesisatının Önemi

Su insanların günlük yaşamında çok fazla kullandığı mecburi bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizliğimiz de, saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmazımızdır. Sudan tasarruf etme ya da israf etmeme konusuna değinirken, İstanbul Teknik Tesisat burada devreye giriyor.

İnsanında doğasında olan su ihtiyacı günümüzde her yerde kullanabileceğimiz bir ihtiyaçtır. Yemeğimizde, temizlenmemiz de, zevkimizde saymakla bitiremeyeceğimiz alanlarda olmazsa olmaz unsurdur. Su bütün canlıların temel yapı taşı olmakla beraber suyu korumalıyız. Gereksiz israflar kaçınmalıyız. Tam da burada su tesisat, sıhhi tesisat konusuna değinmemiz gerekiyorKesinlikle herkesin elinin altında güvenebileceği bir acil durumarda ızman işinin ehli uzman bir su tesisatçısı olması şart. Günümüz koşullarında su tesisatçılığı da çağa uyarak modern teknoloji ile kavuşmuştur. Normal şartlarda elimizden geldikçe az kullanmalı sifon ayarlarını su tesisatçınızın önerdiği en kısık ayarlarda kullanmalı ve boşa israf etmemeliyiz. Evlerde iş yerlerinde bilinçli olmalıyız. Aman ne olacak ki aksın kaç kuruş ki diye düşünmemeliyiz. Bozuk musluklarınızı ve su tesisatınızdaki kaçakları,  bozuk sifonlarımızı su tesisatçısına tamir ettirelim. Bunların bozulmaması için dikkat edelim. İşi ne yaptığını bilen ehil bir ustaya bırakalım. Tesisat sorununu bulmak kadar o sorunu noksansız bir şekilde çözmekte ince bir sanattır. Tesisat onarımı yaparken çok titiz ve itinalı yaklaşımlar ile çözüm odaklı yaklaşmak lazım. Çağa ayak uydurmuş her su tesisat firmasının olmazsa olmazı olan cihazlar vardır. Bunların başında kameralı su tesisat kaçağı tespiti cihazı, robot ile kırmadan tıkanıklık açma makinesi, akustik dinleme ile su tesisat kaçağı tespiti, nem ölçme cihazı ile su kaçağı bulma yapabilen bu cihazlar tesisat alanında bir devrim açmakla kalmayıp müşteri ve tesisatçı arasındaki güveni daha da arttırmıştır. Ortaya çıkan işin kalitesi artmış, hata payı %1 lara kadar inmiştir. Noksansız işlerin çıkmasında büyük fayda sağlayan bu cihazlar su tesisatçıları ve siz değerli müşteriler için pek bir faydalıdır.
 

Su kullanım yerlerinde genelde iki türlü tesisat sistemi mevcuttur. Gelen temiz su hattı ve giden atık su pimaş hattıdır. Pimaş açma konusunda daha detaylı bilgi almak için makalemizi görüntüleyebilirsiniz. Pimaş açma ve pimaş yıkamasına değindiğimiz makalede pimaş açma işlemlerini ve tıkalı pimaşların nasıl açılacağını anlatmaktayız.

En Sık Karşılaşılan Su Tesisat Sorunları Nelerdir?

Şayet ;

 1. Duvar içinde yürütülen su tesisat borularının gizli su kaçağı dediğimiz sorunu sıkça yaşamaktayız,
 2. Binanızın duvarlarında rutubetlenme, ıslaklık ve nemlenme gibi bir durumla karşılaştıysanız,
 3. Alt kattaki dairenin tavanından su damlıyorsa,
 4. Musluklar kapalı olduğu halde su sayacınız hala dönüyorsa,
 5. Faturanız normalinden fazla yükselmeye başladıysa,

binanızda su kaçağı var ve bu da işini iyi bilen bir su tesisatçısına ihtiyacınız var demektir.

 

 

 

Su Tesisatı Kaça Ayrılır?

 1. Temiz su tesisatı ,
 2. Pis su tesisatı,
 3. Yağış suyu tesisatı.

Su tesisatında sorun giderme işleminde öncelikle; su kaçağı bulunur. Bunu yaparken günümüz teknolojisiyle birlikte gelişen aletler ve makineler kullanılır.

 • Kameralı su tesisat kaçağı,
 • Robot ile kırmadan açma,

Akustik dinleme ile su kaçağı bulma. Bir  Su  tesisatçısı araştırırken bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Su tesisatçısı hakkında detaylı bilgiye ulaşmadan seçim yapmamak gerekir. Her binanın su tesisatı üç temel işlevi karşılıyor olmasına dikkat etmeliyiz.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar;

 • Yiyecek tüketimine dair
 • Günlük tüketimde kullanılan suyun sağlanması,
 • Bina içinde kullanılmak için dağıtılması,
 • Organik atıklar,
 • Deterjanlar,
 • Bazı eriyikler gibi pis suyun boşaltılmasıdır.Konut içinde su tesisatı  iç bölümlerde gelişebilen bir sistem olduğu için iki ihtiyaca cevap vermesi gerekmektedir. Bunları söyleyecek olursak,  bunlar suyu konut içi noktalara ve pis suyu boşaltmaktır. Temiz su tesisatı, pis su tesisatı ve yağış suyu tesisatıPis sularda yaşanan sıkıntılar da kesinlikle tesisat borularının çıkışlarının sonu kanalizasyon olması gerekmektedir. Yapılarda su tesisat borularının sağlam olması gerekmektedir. Su tesisatında hem pis su hem de temiz su çıkışlarının sağlam olmasına dikkat etmeliyiz. Zamanla deforme olan su tesisat boruları aşınmayla sıkıntı çıkarmaya başlar. Su tesisatında su kaçağı belirtileri nelerdir? Su tesisatında su kaçağı hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır. Temel  amaç hepimizin yaşam alanlarında  meydana gelebilecek su sızıntılarını önlemek olsa da bazen kontrolümüz dışında gelişen  su kaçakları sorunları yaşamamıza sebep olur.   Su tesisatında,  su kaçağı sadece bizim dairemizde meydana gelebilen bir sorun değildir. Bu yan binalardan yada üst kattan da oluşabilen bir sorundur.

Su Tesisatı Nasıl Döşenmeli Nelere Dikkat Edilmelidir?

Su tesisatçısı ihtiyacınız olduğunda ilk etapta yaptığı işin garantisi ve referansına bakılmalıdır. Çünkü o kadarda göründüğü kadar kolay değildir. Su tesisatı ve sıhhi tesisat bütünüyle benimseyen işini kendine güvenen ne yaptığını çok iyi bilen kalkıp ta su tesisatı böyle çekilir, böyle döşenir diye anlatmayacağım tabi ki. Bu kelimeleri konuştuktan sonra bizler tekiz, biz bu işte bir numarayız da demeyeceğiz. Ama işimizde iddialı olduğumuzu da söyleyebiliriz. Çünkü suyu kullandığınız alan sizin yemek yeme, uyuma alanı, günün çoğu zamanınızı geçirdiğiniz yerdir. En ufak sorunlar sizi üzmeye hatta daha fazla giderek uykularınızı kaçırmaya neden olabilir. Evin içerisin de yatarken bir damlama sesini kim duymaz ki? Ya da siz uyurken alt komşunuzun sizin zilinize sabah erkenden basarak su tesisatınızdan kafamıza su sızıyor demesi tabi ki hoşnut bir durum değil.

İleriye dönük hizmet anlayışımızdan dolayı çok yaygın, geniş ve kapsamlı hizmet ağımızdan yararlanmak için iletişim adreslerimizde ki herhangi bir araç ile bizlere ulaşabilirsiniz. Su kaçak tespiti ve su kaçağı bulma hakkında bilgi almak isterseniz Su kaçağı tespiti adlı makalemiz den yararlanabilirsiniz.

 Su tesisatçısı ustalık gerektiren iştir. Eline bir boru anahtarı bir İngiliz anahtarı alıp ta ben su tesisatçısıyım demek değildir. Su tesisatçısı bilgi ve birikimle elde edilir. Kısacası su tesisatı olarak her ne işiniz varsa biz sizinle çalışmaya hazırız. Altyapı Tesisat olarak sizde bizimle çalışır mısınız? Tüm su tesisat tamirleriniz de bizlere 7/24 destek hattımızdan güvenle ulaşabilirsiniz 

ilgili aramalar; Anadou Yakası su tesisatçı,Avrupa yakası su tesisatçı, Yeşilpınar Su tesisatçı,Eyüp Su tesisatçı,Beşiktaş Su tesisatçı,Sarıyer su tesisatçı, Beykoz Su tesisatçı,Ataşehir su tesisatçı,Maltepe su tesisatçı,Göktürk Su tesisatçı , Kağıthane su tesisatçı,Çeliktepe su tesisatçı,Levent su tesisatçı,Etiler su tesisatçı,Bebek su tesisatçı ,Ortaköy su tesisatc, Nişantaşı su tesisatçı , şişli su tesisatçı,Kurtuluş  su tesisatçı, Taksim su tesisatçı, Beyoglu su tesisatçı,Arnavutköy su tesisatçı,Etiler su tesisatçı , Bahcelievler su tesisatçı , Şirinevler  su tesisatçı, Küçükcekmece su tesisatçı,Bakırköy Su tesisatçı,Florya su tesisatçı,ataköy su tesisatçı,Bahceşehir su tesisatçı,Başakşehir su tesisatçı,avcılar su tesisatçı,Beylik düzü su tesisatçı, avcılar su tesisatçı,ümraniye su tesisatçı,kavacık su tesisatçı,kartal su tesisatçı,sultanbeyli su tesisatçı, sarıgazi su tesisatçı,dudullu su tesisatçı,Pendik su tesisatçısı,

 

-Servis Bölgelerimiz-


ilgili aramalar; Anadou Yakası su tesisatçı doğalgaz tesisatçı petek temiziği kombi bakımı,Avrupa yakası su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , Yeşilpınar su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Eyüp su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Beşiktaş su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Sarıyer su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, Beykoz su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,Ataşehir su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Maltepe su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Göktürk su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , Kağıthane su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Çeliktepe su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Levent su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Etiler su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,Bebek su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,Ortaköysu tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı Nişantaşı su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , şişli su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımıı,Kurtuluş  su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, Taksim su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, Beyoglu su tesisatçı, doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Arnavutköy su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Etiler su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , Bahcelievler su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , Şirinevler  su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, Küçükcekmece su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Bakırköy su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Florya su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,ataköy  su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı , Bahceşehir su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,Başakşehir su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, avcılar su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, Beylikdüzü su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,ümraniye su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı kavacık su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,kartal su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı ,sultanbeyli su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı, sarıgazi su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,dudullusu tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı,Pendik su tesisatçı doğalgaz tesisatı petek temiziği kombi bakımı

 


 

Şu an Aktif olan ziyaretci sayısı 


Paylaş